Your address will show here +12 34 56 78
Polecane trasy rowerowe w Szklarskiej Porębie 
(mapa interaktywna)
1: Mała Pętla Szklarska 14.9 km (łatwa)

Idealna trasa widokowa dla początkujących. Można zobaczyć m.in. Dom Wlastimila Hofmana, Chybotek, Złoty Widok. Początek i koniec trasy w wypożyczalni rowerów Rowery-Szklarska.pl. Idealny na rowery eBike HARD i FULL.

2: Trasa Kogeneracji 57.7 km (trudna)

Najdłuższa trasa ale dosyć łatwa technicznie. Prowadzi głównie drogami szutrowymi i asfaltowymi. Zobaczysz Kopalnię Stanisław, Harrachov oraz Wodospady Mumlavy. Elektryczne wspomaganie będzie nieocenione na tej trasie. Idealny na rowery eBike FULL.

3: Duża Pętla Szklarska 19.8 km (trudna)

Trudna technicznie trasa. Prowadzi pieszym szlakiem czarnym i drogami leśnymi. Zobaczysz Wodospad Kamieńczyka, Wodospad Szklarki, Zakręt Śmierci, Zbójeckie Skały. Na tym szlaku mocny silnik Bosch i pojemna bateria to Twoi najlepsi przyjaciele. Polecamy rowery eBike FULL.

4: Trzy Dzielnice 11.1 km (łatwa)

Prosta trasa dla początkujących ale pełna niezapomnianych widoków i atrakcji. Zobaczysz Szklarską Porębę Górną, Średnią i Dolną, dom Wlastimila Hofmana, Kościół p.w. Bożego Ciała. Prowadzi głównie drogami asfaltowymi o małym natężeniu ruchu. Idealny na rowery eBike HARD i FULL.

5: Pod Reglami Karkonoski Ekspres 20.6 km (średnia)

Pomimo swojej długości trasa jest łatwa. Prowadzi drogami szutrowymi. Idealna na rodzinne wycieczki. Zobaczysz Śnieżne Kotły z innej perspektywy. Polecana na rowery eBike FULL.

6: Trzy Jawory 17.4 km (łatwa)

Bardzo przyjemna i łatwa trasa. Idealna na wycieczkę z rodziną. Zobaczysz stare wyrobisko kopalniane i odwiedzisz Michałowice. Zaczynamy w wypożyczalni rowerów – hotel Mercure. Polceamy rowery eBike HARD i FULL.

7: Pętla Dwóch Rzek 31.6 km (trudna)

Idealna trasa na cały dzień. Prowadzi w 30% mało ruchliwą drogą asfaltową, wzdłuż rzeki Małej Kamiennej i Czarna Płóczka. Zobaczysz: Zakręt Śmierci, Rozdroże Izerskie. Całą pętle można rozpoacząć i zakończyć w naszej wypożyczalni rowerów elektrycznych. Polecamy eBike FULL.

8: U podnóża Wysokiego Grzbietu 36 km (średnia)

Trasa dosyć wymagająca. Strome podjazdy (Samolot, Jagnięcy Jar i Kopalnia Stanisław) rekompensuje wizyta na Rozdrożu pod Cichą Równią, w stacji Orle czy Jagnięcym Jarze. Polana Jakuszycka i kopalnia kwarcu Stanisław zrobi na Was ogromne wrażenie. Polceany eBike FULL.

9: Konna Ścieżka 17.6 km (łatwa)

Trasę można połączyć z przejazdem pociągiem ze stacji Szklarska Poręba Górna do Jakuszyc. Prowadzi w całości w Górach Izerskich. Pomimo niedużej długości trasa jest okraślana jako średnia. Polecamy eBike HARD i FULL.